Finansowe minusy wcześniejszego przejścia na emeryturę

 

Myślisz o przejściu na wcześniejszą emeryturę? Zanim to zrobisz zapoznaj się z finansowymi minusami tej decyzji:

Odkładanie na emeryturę – po ukończeniu 50 roku życia w ramach planu emerytalnego 401 (k) można dodatkowo odłożyć 6 000 USD. Jest to dodatek do standardowego limitu składek w wysokości 401 (k) w wysokości 19 500 USD w 2020 roku. Odchodząc na wcześniejszą emeryturę tracisz tą możliwość.

Ryzyko przeżycia swoich oszczędności – średnia długość życia w USA wynosi 80 lat. Jeśli przejdziesz na emeryturę w wieku 50 lat lub wcześniej, twoje oszczędności mogą nie wystarczyć na kolejne trzy dekady życia.

Mniejszy dochód z ubezpieczenia społecznego – świadczenia z ubezpieczenia społecznego są obliczane na podstawie 35 lat zarobków. Jeśli nie pracujesz przez co najmniej 35 lat, zera są uśredniane i powodują mniejsze emerytury. Możesz zacząć otrzymywać świadczenia z ubezpieczenia społecznego w wieku 62 lat, ale miesięczne płatności są mniejsze niż byś je otrzymywał w pełnym wieku emerytalnym.

Dodatkowa praca po przejściu na emeryturę – beneficjenci ubezpieczenia społecznego, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnego wieku emerytalnego, mogą zarobić tylko 18 240 USD rocznie. Po przekroczeniu pełnego wieku emerytalnego możesz zarobić dowolną kwotę bez potrącenia z ubezpieczenia społecznego.

Opodatkowana dodatkowa praca – urząd odliczy 1 dolara z twoich świadczeń za każde 2 dolary, które zarobisz powyżej 18 240 USD przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego.

Kosztowna opieka zdrowotna – po osiągnięciu wieku 65 lat Medicare posłuży jako twoje ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli jednak przejdziesz na wcześniejszą emeryturę, będziesz musiał znaleźć ubezpieczenie zdrowotne z innego źródła. Jeśli twój współmałżonek nadal pracuje, może mieć plan, który cię pokryje. W przeciwnym razie może być konieczne wykupienie polisy za pośrednictwem rynku ubezpieczeń zdrowotnych, co może prowadzić do znacznie wyższych składek i dodatkowych kosztów niż w latach pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *