Przygotowujesz się do przejścia na emeryturę? Pamiętaj, aby zaplanować fundusze na tych 8 wydatków emerytalnych.

 

Emerytura to nie tylko beztroskie życie pełne podróży, rekreacji i spokoju. Niestety wielu emerytom doskwiera brak funduszy na beztroskie życie. Dlatego też planując przejście na emeryturę warto dokładnie przemyśleć wydatki z nią związane. Oto 8 wydatków, o których emeryci z reguły nie pamiętają:

Podatki – wielu przyszłych emerytów nie wie, że wypłaty z planu 401 (k), 403 (b), 457 i tradycyjnego IRA są opodatkowane jako regularny dochód. Dochody emerytalne i świadczenia z zabezpieczenia społecznego często również podlegają opodatkowaniu – w zależności od stanu zamieszkania. Emeryci również muszą płacić podatki od wszelkich dochodów z odsetek i inwestycji generowanych poza kontami emerytalnymi, takimi jak zarobki z CD i wysokodochodowe konta oszczędnościowe.

Składki Medicare – składki, wpis własny, współpłatność. Przechodząc na Medicare emeryci nadal muszą liczyć się z wydatkami na opiekę zdrowotną. Kwoty te będą się wahać w zależności od rodzaju i częstotliwości potrzebnych usług, a także zasad współubezpieczenia określonego planu Medicare.

Opieka stomatologiczna i okulistyczna – Medicare część A i część B nie obejmują badań stomatologicznych i okulistycznych, zabiegów dentystycznych ani okularów i soczewek kontaktowych. Każdy emeryt ma możliwość wykupienia ubezpieczenia stomatologicznego i okulistycznego u prywatnego ubezpieczyciela. Ponadto niektóre plany Medicare Advantage również oferują te świadczenia. Trzeba pamiętać, że są to dodatkowe koszty.

Długoterminowa opieka – inną kwestią jest koszt opieki długoterminowej, której również nie pokrywa Medicare. Trzeba przyznać, że trudno jest zaplanować wydatki, których nie wiesz, czy będziesz potrzebować, zwłaszcza gdy wydatki te mogą łącznie sięgać 100 000 USD rocznie. Warto przyglądnąć się historii rodzinnej. Wiele schorzeń wymagających opieki w pełnym wymiarze godzin jest dziedzicznych.

Utrzymanie domu – brak odpowiedniego budżetu może być problematyczny, gdy sie ma stały i niski dochód. Warto zaplanować od 1% do 4% wartości swojego domu na przyszłe koszty utrzymania.

Utrzymanie auta – Samochody, podobnie jak domy, wymagają ciągłego serwisu. Wymiana oleju, akumulatora, opon, hamulców to tylko te najbardziej podstawowe. W planach wydatków emerytalnych powinna znaleźć się rubryka na naprawę auta, a nawet kupno nowego.

Podatki od nieruchomości i ubezpieczenia domów – spłacenie kredytu hipotecznego przed przejściem na emeryturę to więcej niż połowa sukcesu. Ale trzeba nadal pamiętać o opłatach takich jak składki na ubezpieczenie domu, opłaty oraz opłaty HOA.

Inflacja – co roku inflacja ogranicza siłę nabywczą dochodów emerytalnych. W ostatnich latach inflacja wynosiła około 2% rocznie. Warto upewnić się, że budżet emerytalny obejmuje te roczne prognozy inflacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *