Jak skompletować kapsułową garderobę?

My kobiety chcemy, aby otwierając szafę mieć pod ręką ubrania na odpowiednie okazje. Obecna moda na wzmożoną ochronę środowiska naturalnego pragniemy, aby w szafie znajdowały się ubrania, które można włożyć na każde spotkanie, nawet gdy się śpieszymy.

Dodatkowo ceni się naturalne materiały ubrań oraz ich uniwersalność. Garderoba kapsułowa pozwala na szybki i trafny wybór ubrań bez względu na rodzaj okazji.
Kapsułowa garderoba stawia przede wszystkim na klasyki, co pozwoli uniknąć błędów w doborze stylizacji do okazji czy zapewni piękny i elegancki wygląd bez względu na panujące trendy. Taki rodzaj garderoby ma nam zapewnić ubrania ponadczasowe, ale też różnorodne i dopasowane do każdej pory roku. Zapewni to oszczędności, dzięki rzadszym zakupom, ale też oszczędzi czas podczas codziennego wyjścia z domu.

Tworzenie garderoby kapsułowej wymaga czasu i skupienia się na rzeczach w neutralnych kolorach, chyba że lepiej czujemy się i wyglądamy w kolorowych stylizacjach. Posiadanie kapsułowej garderoby to także ograniczenie konsumpcjonizmu i dłuższe korzystanie z zakupionej rzeczy.

Jak stworzyć kapsułową garderobę?

Chcąc zorganizować garderobę kapsułową trzeba postawić na klasyki jak czarna marynarka, biały oraz czarny T-shirt, dobrane dżinsy, materiałowe spodnie, zwiewna sukienka, pasująca krojem spódnica, trencz, buty na płaskiej podeszwie, szpilki. Jest to swoista baza do wielu stylizacji z różnych okazji.

Decydując się na garderobę kapsułową należy postawić przede wszystkim na jakość wybieranych ubrań, aby posłużyły przez odpowiedni czas. Ponadczasowe ubrania można znaleźć w sieciówkach, second handach czy sklepach vintage. Rzadszy zakup ubrań, dzięki garderobie kapsułowej, zapewni oszczędności, które można przeznaczyć na lepsze i komfortowe materiały jak kaszmir, jedwab, organiczna bawełna czy len. Natomiast najlepiej jest unikać włókien syntetycznych jak poliester, akryl czy poliamid.
Garderoba kapsułowa jest odporna na zmieniające się trendy modowe, nadmierny konsumpcjonizm i zapewnić niepowtarzalny styl. Dzięki stworzonej garderobie znajdujemy stylizację na wysokim poziomie, przy niezbędnej ilości ubrań w garderobie i to w sposób szybki. Ubrania znajdujące się w takiej garderobie stanowią podstawę wielu stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *